İşte Benim Hikayem / İstanbul Genital Siğil Tedavi Eden Doktor Tavsiye
 

 

 

Birleşik Ve yaygın Siğiller nasıl Tedavi Edilir

Başarıız Krem Tedavisi, Başarısız Kriyoterapi Genital Siğil Tedavisi

Koterizayon ile Kesin HPV Tedavisi oldum,

Güvenilir Genital Siğil Doktoru istanbul

Merhabalar

Öncelikle ben E.. 25 yaşındayım.

Birden fazla ilişkim ve cinsel yönelimim oldu gerek sevgilim gerek tanımadığım kişilerdi fakat bu güne dek hpv nedir bilmezdim ..adını bile duymamıştım belirtmek isterim ki sağlık çalışaniyim fakat jinekoloji veya cildiyeci değilim yogunlastigim bir konu degildi .

Öncelikle bir adet siğil çıktı vajina alt kısımda ondan öncesinde nemli ve akıntılı mantar içeren bir sekresyonum vardı (sıvı birikimi) kadın doğum doktoruna gittim normal bir hastaneye bana onun antibiyotik  İle geçebileceğini soyledi akıntım icin bir ovül ve fitil yazdı . Bir ay kadar kullandım sürekli temiz tutmaya çalıştım bu dönemde lazere gittim siğil olduğu için jilet kullanamıyordum .

Cinsel hayatımı çok kötü etkilemisti aynı zamanda da sarı akıntım vardi yoğun ve mukuslu (balgamlı ve kokulu demek) .

Tekrar devlet hast. Doktoruma gittim o zamanda siğiller birden fazla olmuş kaşınmaya aşırı derecede başlamıştı . Dr bana bir sonraki tedaviye geçeceğiz sana krem vericem dedi A..... Pomat verdi . Bu krem cildi aşırı derece tahriş eden ve yakan bir krem uygulaması çok zor bilen bilir sigilde olmazsa olmaz tek kremdir .

Neyse krem bunları daha çok yaydı ve tahriş etmekten başka hiç bir işe yaramadi bu arada 3 ay oldu kan ver geri gel git derken benim makat kisimimdada bunlar cikmaya başladı .

Sayıları vermicem çünkü benimkiler birleşik ve artık yaygındı korkmaya başladım .

Oturamiyor durumdaydım cinsel hayatım sıfır oldu .

Özel bir hastaneye gittim m....e orda bir cildiye doktoru ile görüştük bana bunların çok fazla ve derin olduğunu alamayacağını seans sean gelip tek tek yakacağını söyledi krem süreceğini ve her Seans başı bin TL alacağını ama 2 ay da biteceğini veya uzayacagini söyledi . Bu çok uzun acılı ve pahalı bir islemdi .

Vazgeçmiştim...

Aynı zamanda erkek arkadaşım tarafından da baskidaydim ...

P. eğitim araştırma has.den bir tanıdığım aracılığı ile cildiyeye gittim daha ucuz bir işlem olacağına inandım ve daha net çözüm odaklı .

Orda KRİYOTeRapi yaptırdım. canım okadar acidiki anlatamam size . Bir gaz sıkılıyor ve nitrojen gazı sanırım donmasını sağlıyor dökülen dökülüyor ama dibi kalıyor sadece bir iki tanesi kabuk attı okadar buda dedim benlik değil .araştırmaya devam ettim hemşire olduğum için çapadan bir yer ayarladım hemen randevusuz jinekoloji ye her doktor gibi bana cerrahi işlemle alinmasi gerektiğini yani Ameliyat olmam gerektigini soylediler.

NE yapmıştım ben neden bukadar tecrubesiz davranıp bekledim bukadar . Neden gidip hemen aldırmadım kendime kızmaya basladim ve iyice piskolojim bozuldu akıyor kokuyor ve açıyordu tabi benim suçumdu ..

Çapadaki doktor kesip alacağız direk dedi bu nedemek biliyormusunuz arkadaşlar yeni bir vajen yapmak demek sizin tahmin ettiğiniz gibi bir iki sivilce değil bu görmediğiniz kadar derine inmiş et derisi ve vajina içinde rahime dek ulaşıp sizi kanser yapacak tarzda bir olay . Demem oki bana bir ay sonraya ameliyat günü verdiler ama bekleyemedim smear hpv testi istemedi canımı sıkmıştı bu durum alıp bırakmak onu kolaydı sonuç odaklı olabilirdi ama etkeni kaybetmek gerekti .

Uzun süredir araştırdığım bir Dr vardı dr.d.m İstanbul'daki en iyi jinekoloji uzmanı diyebilirim size.

Kendi kliniği var şuan hocamın neyse yanına gittim ve beni diğer gün ameliyata aldı 30 dk lik planladigimiz ameliyat 3 saate bitti yaklaşık çünkü her şey gözle gozuktugu gibi olmuyor cerrahi olarak çıkardı ve yaktı elektrokoterizasyonla yakılması en kesin sonuctur . Virüsleri havaya aktarır .

Elektrokoter ise bulaştırma şansı vardır. Hocamız asitlede dondurmustu çok makul bir fiyata 5 aydır çözüm aradığım şeyi çözdü .

Smear hpv testimi aldı sonrası için de tedavi planladı iflah olmaz bir akıntım mantarım vardı kesin çözüm le kullandığım ürünler var .

Demem oki beyinde bitiyor arkadaşlar sağlam durun ve harekete geçin .

Yarın değil bugün yapin .

Beslenmenizi tamamen değiştirecek siniz .

Şuan iyileşme sürecindeyim çıkarılacak tek bir sonuç var bu metinde belirtmek istediğim JİNEKOLOJİ VE ELEKTROKOTERİZASYON

1 dk da yazdım ama 5 aydır yaşıyorum .Kullandığım ilaç kozmetik besin  ek tedavi. Ve Dr .ismi  Reklam olmasın diye açık açık belirtmiyorum, yardımımim dokuncaksa yazabilirsiniz.

 

Kısa Kısa..

 

Koter, Elektokoter ile Genital Siğil Tedavisi Erkekte ve Kadında  Nasıl Yapılır?

Koter İşlemi Nedir?

Koterizasyon işleminde, elektrik nedeniyle oluşan ısı kullanılarak  kondilom, genital siğillerin çıkarılması, yok edilmesi amaçlanır. Buna aynı zamanda koter işlemi  veya elektrokoter de denir.

Elektrokoter ile siğil tedavisinde  prensip nedir?

Elektrokoter uygulaması  HPV lezyonları yakmak, kurutmak ve yok etmek için kullanılır. Siğilleri ve kondilomları yok etmek için, yüksek frekanslı elektrik akımından yararlanılır.
İğne benzeri bir alet veya prob, genellikle düşük voltajlı bir elektrik akımı ile ısıtılır.
Sıcak uç, dokuyu veya istenmeyen hücreleri yakmak için kullanılır.
İçeriğimizde “ genital siğil ve HPV koterizasyon nasıl yapılır,  Siğilk koterizasyon sonrası kanama olur mu,   genital siğil ve hpv koter tedavisi fiyatları” gibi birçok bilgiyi bulabilirsiniz.

Koterizasyon ( Cinsel Siğil Yakma Tedavisi) Nedir? Koterizasyon nasıl yapılır?

Koterizasyon az sayıdaki penis, vajina, kasık, torbalar, vulva veya makat, anüs çevresinde siğilleri kaldırmak için kullanılabilecek çok etkili bir yöntemdir. Tedavi, için hastaya enjeksiyon yapılarak lokal anestezi verilir.
Çıkarılacak gebital  siğil sayısına, yerine ve boyutlarına bağlı olarak genel anestezi de kullanılabilir.

Koterizasyon işlem, siğil yakma operasyonu nasıl yapılır, adım adım aşamaları;

Koter işleminin uygulanacağı bölge temizlenir ve steril hale getirilir.

Lokal veya siğiller çok yaygın ise genel anestezi yöntemi uygulanır. Koterizasyon muayenehanede lokal kolaylıkla uygulanabilir.

Siğilin veya kondilomun erkekte ve kadında üzerine ince, iğne benzeri sıcak uca sahip bir alet konulur. İstenmeyen hücreler, onları yakan ısı ile yok edilir. Eğer şüpheli bir oluşum varsa, veya HPV tipleme yapılacak ise yakma yapmadan doku çıkarılıp  incelenmesi için patoloji laboratuvarına gönderilir.

Koter ile genital siğil yakma işlemi ne kadar sürer

HPV yakma tedavisi süresi, uygulanan işleme göre değişkenlik gösterir, siğillerin yok edilmesi birkaç dakikada gerçekleşir.
Ne kadar çok siğil varsa, tedavinin süresi de uzayacaktır. İşlem bittikten sonra bölge dezenfekte edilip koruyucu krem sürülür

Kadınlarde ve Erkeklerde  Koterizasyon sonrası iyileşme nasıl olur?

Kadınlarde ve Erkeklerde   kondilom Koterizasyon işlemi bittikten sonra ve lokal anestezinin etkisinin geçmesiyle birlikte, hasta normal yaşamına geri dönebilir. Uygulama yapılan bölgenin kuru ve temiz tutulması çok önemlidir. Pansuman doktorun tavsiye ettiği gibi  aralıklarla yapılmasıgerekir. Koterizasyon yapılan yerin üzerinde kısa süreliğine bir kabuk oluşması ve kabuğun dökülmesiyle birlikte iz kalması doğaldır. Genital siğiller, işlemden birkaç gün sonra iyileşir.

Genital siğil yakma tedavisi  sonrası kanama olur mu?

Genital siğil yakma tedavisi  bazı kişilerde ufak kanamaların görülmesi doğaldır.  Anlamlı değil ve kendiliğinden durur

Koter yakma ile genştal siğil tedavisi  sonrası cinsel ilişki olabilir mi?

Genital siğil nedeniyle koter yakma işlemi yaptırıldıysa, siğillerin yeri tamamen iyileşene kadar cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır. Birkaç hafta süre içinde yeniden cinsel olarak aktif olunabilir.

 Koter ile yakma yapmak genital siğil ve HPV kesin tedavi yöntem midir?

Siğillerin yakılması, genital siğillere neden olan virüsü vücuttan uzaklaştırmaz.

Genital siğil ve kondilom koter ile yakma fiyatları nedir?

HPV Koterizasyon nasıl yapılır ve diğer tüm  fiyat bilgileri, işlem yapılmadan önce doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Her sağlık kurumunun farklı prosedürleri bulunduğu için, işlemin uygulanmasında ve ücretlendirmede küçük de olsa değişiklikler yapılabilir.

 

 

 

İstanbul Genital Siğil Kondilom tedavisi Koter  (Video)

 

 


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.