Yüzeyel Cinsel İlişki İle HPV Bulaşır mı,Bakirelerde Kondilom Tedavisi
 

Yüzeyel Cinsel İlişki İle HPV Bulaşır Mı? Bende HPV olduğunu partnerime söylemelimiyim.

HPV Cinsel Hayatın Sonu Mu?

Ben 36 yasındayım, bi şirkette çalışıyorum. Yaklaşık 3 ay once 3 senelik ilişkimi sonlandırdım, bu erkek arkadaşımla ilk cinsel deneyimimi yasamıştım. Ondan önce de yüzeysel olarak cinsel temaslarım olmuştu.

Kendisiyle ilk cinsel birleşmemizden yaklaşık 1ay sonra jinekolojik muayeneden geçtim ve ureaplasma urealyticum tanısı konuldu. Çift olarak antibiyotik kullanarak tedavi gördük ve iyileştik. Fakat kendisiyle tedavi gördüğümüz sürenin dışınnda malesef ki korunmuyorduk, kendisi prezervatif kullanmak istemiyordu. Ureaplasma urealyticum tedavisinden sonra ben 6ayda bir kontrollerimi aksatmadan devam ettim.

Bu sene Mayıs ayında son muayeneme şiddetli kaşıntı şikayetiyle gittim fakat doktorum bana rahim ağzında bir yara olduğunu söyledi ve pap smear ve kültür testinden geçtim. Kültü testim temizdi. Pap smear sonucumda sadece hafif bir enfeksiyon görüldü,  Neopenetran fitil tedavisi gördüm, yaraya herhangi bir müdaheleye gerek olmadığını söyledi. Vajinal Fitil tedavim bittikten sonra erkek arkadaşımdan ayrıldım, 3 aydir hiç kimseyle cinsel ilişkide bulunmamıştım.

Geçtiğimiz gün yeni erkek arkadaşımla cinsel ilişkiye girdim, anal ilişki de oldu prezervatifle korunduk. Bir sonraki gün sabah eve gelip kendimi incelediğimde makatımın etrafinda birkac tane küçük et beni, makat siğili elime geldi.

Su an en büyük korkum HPV, anüsümdeki siğillerin tek sebebi HPV midir? Eski erkek arkadaşımdan bulaşıp bulaşmadığını bir test ile ögrenebilme imkanım var mi? Onunla iletişime geçmeli miyim bunu da bilmiyorum. Yeni erkek arkadaşımla sadece bir kere onda da korunarak birlikte olduk fakat ona soylemeli miyim emin değilim. Ve son olarak şu an cinsel ilişkiye girmemeli miyim,Hayatim boyunca korunmadan ilişki yaşayamayacak mıyım?

 


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.