HPV Bulaştıma Korkusu Vicdan Azabı Çekiyorum .. HPV Kulübü
 

Koter yakma işlemi iz bıraktı

Koter yakma Lekeleri Nasıl Geçer?

HPV Vicdan azabı çekiyorum

 

Öncelikle Merhaba NEVRA Hanım..Kliniğinize gelip bizzat görüşmek isterdim ama şu an  Malatya da  çalışıyorum..Mailime cevap yazarsanız gerçekten size çok minnettar kalacağım.

 Hocam rahatsızlığım ile ilgili bir konuda yardım almak istiyordum.Bu arada 24 yaşındayım ve öğretmenim.Yaklaşık 8-9 ay önce cinsel organım civarında hpv virüsünden kaynaklı olduğunu sonradan öğrendiğim siğil çıkmıştı.

Hastahaneye gidip cildiye uzmanına gösterdim ve elektronik bir cihaz ,koter veya elektrokoter deniyor tahminim ile siğili yaktı.Yakmadan yaklaşık 2 ay kadar sonra çok küçük 7 adet siğil oluşumu tespit ettim ve aynı uzman doktoruma giderek gösterdim ve tekrar yakıldı.Bu yakma işleminden 6  ay kadar geçti.Şu an herhangi bir oluşum görmedim ve yakılan yerlerde neredeyse tamamen iyileşti ve sadece  çok fazla izi kaldı. Yakılan yerler nerdeyse yamalı deri gibi duruyor

Şu sıralar bir erkek öğretmen arkadaşım ile ileride evlenmeyi düşündüğüm ciddi bir arkadaşlık ilişkim var.Acaba evlendikten sonra olası bir ilişkide bu rahatsızlıktan dolayı herhangi bir sıkıntı olurmu?

 Bu koterin bıraktığı izleri  yok etmek mümkün mü. Genital bölgem özellikle vajina üstü ve yanları çok lekeli koter sebebi ile, bu siğil benden tamamen geçmişmidir yada arkadaşıma bulaştırma riskim varmı? Bu olay şu sıralar beni ciddi şekilde rahatsız ediyor.Vicdan azabı da çekiyorum.Nasıl bir yol izlemeliyim.Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkür ederim.Cevabınızı dört gözle bekleyeceğim.Hoşçakalın...


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.