Vajina İçinde Siğil Çıktı, Vajina İçi HPV ve Kondilom Tedavisi Önerisi .. HPV Kulübü
 

Vajina iç kısmında siğil çıktı, Vajina HPV si Tedavisi

Kıbrısta yaşıyorum ve benim için çok büyük sıkıntı teşkil eden bir durumum var, bu konuyla ilgili en ufak bir yorumunuz bile beni çok mutlu eder..
 
Ben 23 yaşında bir bayanım erkek arkadaşımla birlikteliğimden yaklaşık 4 ay sonra dış genital bölgemde perine olarak ismlendirilen  10 küçük et beni farkettim, 1 ay önce kadın doğum uzmanına gittim. Ben lerin genital siğil olduğunu söylediler, yakıp patolojiye gönderdiler.
patoloji sonucum :
 klinik bulgu : vulvar condilom
 tanı : kondiloma aküminatum ile uyumlu,
vulva biyopsi
 olarak geldi.

bu sonucu doktora gösterdiğimde smear almadıklarını farketti o an smear testi yapıldı. testi yaparken et benlerinin tekrar ettiğini vajina içinde de 3 tane siğil veya kendi ifdesi ile hpv kondilomu  olduklarını, ama daha küçük boyutta olduğunu, vajinamın sadece  iç kısmında değilde dışarıda d 1 tane vajina ağzında siğil olduğunu söyledi. smear testimden kötü bir sonuç çıkar diye çok korkuyorum sizce risk altında mıyım? yardımcı olursanız çok sevinirim.
teşekkür ederim.. 

 

Smear Ascus / HPV Negatif, ne Yapmalı / Düşük Riskli HPV Tipleri HPV 6,11

 


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.