Penis üstünde beyaz kabarcıklar, Erkekler HPV aşısı olmalı mı .. HPV Kulübü
 

.

Penis üstünde beyaz kabarcıklar nedir, tedavileri gerekir mi
Erkekler HPV aşısı olmalı mı, erkeklerde HPV şısı Gardasil Ne İşe Yarar


Şu an için işimden dolayı muayenehanenize gelemiyorum ancak yakın bir zamanda randevu alıp gelmeyi ve kontrolden geçmeyi planlıyorum.
Sizlere danışmak istediğim birkaç durum var.
6 ay kadar önce penisimin üzerinde farklı yerlerde dikkatli bakıldığında görülebilen 3 tane küçük kabarcık belirdi. Bir üroloğa gittim bunların çok normal olduğunu söyledi ama bana yeterli bir açıklama gelmedi ve Bursa da HPV tedavisi yapan bir jinekoloğa gittim. Şüpheli olmadıklarını söyledi ancak başka bir beyaz kabartı vardı onun daha çok siğil gibi durduğunu ve yakılması gerektiğini söyledi. Sonra küçük kabarcıkları da yakalım dedi, onları da sıvı nitrogen ile yaktı.

Sonra bana aşı olmamı tavsiye etti gardasil. Şu anda bunlar siğil mi dedim, hayır dedi. Peki neden yaktın dedim, olma ihtimalleri var dedi. Peki olma ihtimalleri varsa ben de virüs olma ihtimali de var demektir dedim, evet dedi. Peki o zaman aşı işe yarar mı neden tavsiye ediyorsunuz dedim, o önemli değil tedavi süreçlerinde de aşı olunabilir dedi. İlk aşıyı oldum ancak sonradan düşündükçe çok da mantıklı gelmedi açıkcası. 2. aşıyı olmam gerekli idi ancak henüz Bursa'ya dönmediğim için 2. aşıyı henüz yaptırmadım.

Sitenizde erkeklerin aşı yaptırmasına gerek olmadığını okudum ve sormak istedim. Bu süreç kesilirse bir problem teşkil eder mi? Benim ikinci aşıyı gardasil yaptırmam gerekli mi? Bu arada yakma işlemi yapılan yerlerde hiç bir değişiklik olmadı, koter yaptı tahminim, aynı yerlerde aynı kabarıklar tekrar oluştu, batma ve acı hissi de ara ara oluyor.


Bu konuda uzman ve güvenilir birinden yardım almak istiyorum. Yakın zamanda muayene olmak için gelmek istiyorum ancak şu an için verebileceğiniz bir tavsiye varsa aşı hakkında çok memnun olurum. Yakında nişanlanmayı da planlıyorum Adana da yaşayan bir öğremen hanım ile ayıca. Stres maksimum hpv virüsü sebebi ile


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.