Kendi Kendine HPV Teşhisi....HPV Kulübü
 

Kendi teşhisimi kendim koydum , Molloskum olabilir mi

Merhaba, sizleler Urfa dan yazıyorum, bir kamu kurumunda çalışıyorum ve daha önce bir evlilik geçirdim kısa süreli. 2 yıldır da herhangi bir cinsel bereberliğim olmadı.

Bundan 3 ay önce kasıklarımda  ve kasık altımda önce kaşıntı oldu, ve testis bölgesi tamamen kızardı. Burada bir sağlık ocağına gittim ve aile hekimi hiç bakmadan egzema veya mantar olabilir diye kortizonlu bir krem yazdı. Kortizonlu Travocort isimli kremi bir hafta kasıklarıma ve tüm genital bölgeme sürdüm, kaşıntım geçmedi..tekrar gittim bu defa yine hiç muayene etmediler ya cildiyeye git  yada Trosyd die mantar kremini kullan dediler. Yine fayda etmedi.

10 gündür bir şey fark ettim bu kaşıntının olduğu yerlerde bazı yeni oluşumlar oldu.Testis skrotumumda birçok sivilce benzeri oluşum var. Internetten araştırdığım kadarıyla molloscum contagiosum isimli hastalıktan muzdarib olabileceği düşündüm  ancak  bu defa bir doktora görünmeden kendi kendime bir teşhis koymanın doğru olduğunu düşünmüyorum.  Daha önece teşhis konamadı hep kortizonlu krem verildi.

Eğer ki molloscum contagiosum ise bu hastalık bunun tedavisi nasıl ypılır, bunun sebebi de HPV midir,internette baktığım HPV fotoğraflarında bunun pek benzenediğini anladım fakat bir doktor HPV nin okr tipi var ve hepsi de farklı görüntüde genital siğl yapabilir diye yazmış. Bunu tedavisi İstanbula gelsem nasıl yapılır, Eğer bunlar moloskum ise farklı bir tedavi mi yoksa fiyat HPV siğili ise farklı bir tedavi mi yapılır ve lazer ile genital bölge siğili veya moloskum olarak ne kadara patlar bunu öğrenmek istedim

 

.


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.