HPV Siğili Tedavisi
 

HPV siğili nedir ve tedavisi nasıl yapılır

Hocam ben 26 yaşındayım,evlendim boşandım 3  yıl oldu.Fakat bende bu bir sene içinde ilk başta siğil olarak gördüğüm kadın doğum uzmanına gittiğim de ise genital siğil diğer adıyla HPV VİRÜSÜ olduğunu öğrendim. HPV SİĞİLİ teşhisi kondu

Ki ilk defa böyle bir şey duydum ve öğrendim.Bunun cinsel yolla bulaşan bir hastalık olduğunu söyledi.Siğilleri çok fazla büyütmeden kök salmasını sağlamadan koterizasyon işlemi ile aldı.Fakat hastalığım iki ay sonra tekrarladı yine aynı bölgelerde aynı yerlerde tekrar çıktı.Ve tekrar aynı bölgelere koterizayon yapıldı.Bu seferki işlem daha ağır oldu,canım çok yandı oturamıyorum yatamıyorum tuvalete korkuyorum gitmeye ve psikolojik olarak ta tükenmek üzereyim.

Doktoruma sorduğumda bir daha yakma işlemi olur mu neden tekrarlıyor?Bu virütik bi hastalık ve virüs iki bacak aranda genital ve makat bölgesine sinmiş ve bağışıklık sistemi çöktüğü zamanlarda ortaya çıkıyor ve bundan dolayı tekrarlıyor.

Gardasil aşı yaptırmama rağmen ,koterizasyon ikinci kez yaptırmama rağmen üçüncüsü çıkamadan tedbir almak istiyorum hocam..Şu anda Aldora krem kullanıyorum genital ve makat bölgesindeki bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için. Fakat Aldara daha da kötü yaptı

Genital siğil koterizasyonu ve Aldara tedavisinden fayda görmedim ve hpv siğilleri tekrarladı.

         Hocam ben bu konuda çok çaresizim ve gerçekten psikolojik olarak yoruldum bunaldım, bedenim ise acıdan kıvranıyor.Birde çalışıyorum izin şansımız çok fazla olmuyor.Bu yüzden hocam lütfen rica ediyorum Allah aşkına bana bir yol gösterin.Bu hastalık bağışıklık sisteminden ötürü tekrarlıyorsa ne yapmalıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim? HPV siğilinde lazer tedavisi yapıyormuşsunuz, lazerle hpv tedavisi bu kadar acılı bir yöntem mi?

 


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.