HPV Pozitif Doğum Şekli, Normal Mİ Sezeryan Mı .. HPV Kulübü
 

HPV Pozitif Normal Doğum istiyorum, Kondilom ve vajinada lezyon var

Ben 32 haftalık  ikini çocuğuma hamileyim ve son 3 yıldır HPV virüsü taşıyorum. Doktorum ve internette incelediğim tüm yayınlar HPV virüsü taşıyanların normal doğum yapamayacağını söylüyor.İlk gebeliğimde hpv teşhisi konmamıştı ve ilk eşimden olan bu gebeliği norma doğum ile tamamlamıştım. Fakat bu hamilelğim öncesi HPV tanısı kondu.

 Aslında hamileliğim boyunca aktif lezyona rastlanmamıştı ancak geçtiğimiz hafta doktorum kondilom gördü ve kesinlikle normal doğum önermediğini, virüsün doğum sırasında doğum kanalı yoluyla bebeğin boğazına yapışabileceğini, bunun da ileride ciddi problemlere neden olabileceğini söyledi.

 Ancak ben sezaryanla doğum yapmak istemiyorum. Hatta bu nedenle doğal doğumu destekleyen eğitimlere de katıldım. Bu durumda bana öneriniz ne olur? Kesinlikle çocuğumun sağlığını riske atmak istemem.

Kafamı karıştıran bir başka durum ise doktorumun sezaryenı planlı yapmamı önermesi. Yani bir tarih belirleyerek. Ben ise sezaryenle yapacak olsam bile bebeğin ne zaman gelmek isterse o zaman doğumun başlaması taraftarıyım. Ancak suyum gelirse bunu da doğum kanalından bulaşma riski olabileği ya da epidural yapmak istersem belki tutmayacağı gibi risklerden bahsederek doğumu planlı yapmamı öneriyor. Bu konuda da görüşünüzü alabilir miyim? Gerçekten böyle bir risk var mı yoksa doktorum kendi ajandasını da düzenlemeye çalışıyor?Teşekkürler

HPV Pozitif Nedir
HPV 16 ve HPV 18 , 31, 33 56 HPV Virüsü Tedavisi

 

 


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.