HPV Krem Tedavisi, Genital Siğil Tedavisinde Kullanılan Kremler..HPV Kulübü..
 

HPV Krem Tedavisi

Bir genital Siğil Tedavi Macerası,

İnternetten HPV virüsü ile ilgili bilgi toplarken uzman doktorlar kategorisinde isminize  çok sık rastladım, ve çok sayıda kişininin şifa bulmasında yardımcı olduğunuzu da biliyorum. Çok fazla uzatmadan konuya giriş yapmak istiyorum.

Nevra Hanım, kız kardeşim  benden 2 yaş küçük genital bölgesinde meydana gelen siğiller ve aşırı akıntı şikayetleriyle 3 hafta bir devlet hastanesi kadın doğum  bölümüne gittiğinde HPV enfeksiyonu kaptığını öğrendi.

Kız kardeşim şu an 19 yaşında bakire ve sadece  genital bölge ten teması yani sürtünme yoluyla kaptığını düşünüyoruz, dış ortamdan da belki kapmış olabilir, spor salonuna gidiyor. Kendisine akıntı için ilaçlar, siğiller içinde Aldara krem verildi. Aldara krem kardeşimde yan etki yaptı, 2 gün sürdü cildi tamame soydu. Virgo hpv hastası olmak ne kadar zormuş.

 Sonuç böyle olunca tekrar hastaneye gittik, bu sefer sadece hastanede uygulanan PODOFİLİN isminde  bir krem yazıldı, eczanede ilacı hazırlattık ve bu krem sürtülmesi  içinde haftada bir gün  hastaneye gitmek zorunda olduğumuz söylendi. Bir asistan doktor kremi dış genital bölgeye sürüdü fakat HPV KREM Tedavisi için verilen bu ilaç daha da kötü etki yaptı, kız kardeşim yürüyemedi ağrıdan.
 Bizim bu HPV enfeksiyonu ile ilgili çok fazla bilgimiz olmadığından tedavi sürecinin ne olacağı, hastalığının seviyesinin hangi risk grubunda olduğunu, yapılması gereken aşının tedavi bitiminde mi yapılacağı, bakire olduğu için smear testi yapılamadığından başka hangi tür testlerle bu virüsün iç kısımlara yayılmadığından emin olmak konusunda bilgilenmek istiyoruz.
 Devlet hastanesinde sadece asistan bizle ilgileniyor ve HPV konusunda bizim kadar ancak bilgileri var.Gerekli tıbbi yardımı İşin diğer büyük yükü kardeşimin içinde bulunduğu psikolojik durumu, bu sorundan dolayı tamamiyle kendini suçluyor. Aileme hastalığı anlatamadığımızdan kardeşimin daha önce geçirdiği kıl dönmesi ameliyatından dolayı enfeksiyon geçirdiğini ve bundan dolayı tedavi görmesi gerektiğini söyledik siğillerden hiç bahsetmedik.
Fakat ailemde kardeşime vebalı gibi davranıp havlusundan tutun banyo sabununa kadar herşeyini ayırdılar bu durum beni bile üzerken kardeşimin çok zoruna gitti. Daha yeni girdiği üniversitede çok başarılıyken bu virüs yüzünden işine nasıl konsantre olacağını kestiremiyorum.
 Hayatını tamamen içe dönük yaşamaya, sanki hayatı bitmiş şekilde davranmaya başlıcak bunu hissediyorum. Desteğimin bir doktor kadar onu ikna etmeye yetmeyeceğini düşünüyorum ve iki gündür ona nasıl yardımcı olabilirim bilmiyorum.Sizden bir hpv muayenesi ve tedavisi için randevu talebimiz mevcut hem kontrol hemde bu virüsün tedavi ile vücudundan tamamen atacağına ben onu inandıramadım. Sizden bu konuyla ilgili , hpv ve genital siğil sorunu hakkında bize yardımcı olacağınızı düşünüyorum.


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.