HPV Duası Var Mı?... HPV Kulübü
 

HPV Siğil Duası Gerekli Mi?

Antalyada HPV genital Siğil Tedavisi

Web sitenizi internet üzerinde hpv konusunda araştırma yaparken buldum. Sanırım sitenizin içeriğinde yer alan HPV virüsünden bende de bulunmakta. Bu konuda ön bilgi alma ve muayene için randevu alabilir miyim acaba? Öncelikle şunu belirtmek isterim.

 Vücudumdaki ilk siğil bundan 15 sene önce çıkmıştı. Ellerimde ve kısa zamanda sayısı 20 taneye yükselmişti. Antalyada  de gittiğimiz bir operatör doktor bile lazer ile bunun geçemeyeceğini belirtmişti. O dönemde buna fazlasıyla yoğunlaştım ve müteakip 1 hafta içerisinde hepsi geçti. Ancak aradan geçen 16 sene sonunda birkaç ay önce penis üzerinde yeniden çıktığını fark ettim. İlk başta 3 taneydi ve dikkate almadım. Şimdi sayısı 90-100 oldu. Küçük  de olsalar cinsel bölgeye tamamenn saracak şekilde yayıldı ve  görsel olarak beni rahatsız etmekte.

Elimde çıkan çok önceki siğillerle genital siğillerin bir alakası var mı.Genital bölge siğilleri için eldeki siğiller gibi bir arkadaşım” Siğil Duası “ okut dedi. Ben bu tür siğil duası ile genital kondilomların geçeceğine inanmıyorum. HPB siğil duası ile geçer mi sizce? Batıl bir inanış fakat HPV insanın aklını okudukça karıştırıyor.

Antalyada gittiğim doktor, ki benim arkadaşımın abisi, siğillerin çok küçük olduğunu ve bu kadar küçük siğillerin koter ile yakmanın zor olacağına, koter ile genital siğil tedavisi sonrasının yanıklar gereksiz büyük olacağı için tavsiye etmedi. Kriyoterapinin de bu kadar yaygın büyük siğillere penis üstünde teknik olarak uygulanamayacağı ve en iyi yöntemin bu gibi durumlarda lazerle penisteki kondilomların tedavisi olabileceğini söyledi ve bu konuda sizin deneyiminiz olduğu için  sizi tavsiye etti

Tedavinin yapılabilmesi amacıyla önümüzdeki hafta uygun bir zaman sizinle görüşmek içn geleceğim. Asıl kafamı kurcalayan soru bu “HPV Siğil Duası” işinin gerekli olup olmadığı ve genital siğil tedavisi öncesi ve sonrası yapmam gerekenler.


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.