HPV 18,31,35,39,59 Pozitif / Genital Siğil Tedavisinde Kriyoterapi mi Koterizasyon mu....HPV Kulübü
 

Genital Siğil tedavisinde Kriyoterapi mi Yoksa Koterizasyon mu Daha iyi

HPV 18,31,35,39,59 Pozitif

 1o yıllık evliyiz ve 3 tane de çocuğumuz var eşimde genital bölgede hpv saptandı ve tiplemesi yapıldı. yüksek riskli grupta yapılan incelemede (  HPV 31,35,39,59 ) grubunda pozitiflik saptanmıştır sonucu çıktı.

Yapılan jinekolojik muayenede  vulvada, vajina iç dudaklarda ve anüs etrafında küçük siğiller mevcut, doktor kriyoterapi önerdi. Siğillerin oluşu  HPV tip 6, 11 veya 16 nın da var olduğunu gösterir dedi. bu virüsten kurtulma şansımızın olamayacağını ömür boyu varlığını sürdüreceğini söyledi. eşimin psikolojik durumu altüst olmuş durumda. Psikoloğa gitmeye başladı,bütün gün internette HPV yazıları okuyor, bu virüsün atılabildiğine dair yazılar okuyoruz, bunlar ne kadar doğru.

 Bende de aynı zamanda genital bölgemde kondilomlar çıktı. Yaklaşık olarak geçtiğimiz 2 aylık süreçte genital bölgede ve peniste çıkan siğiller sebebiyle gittiğim hastanede iki defa kriyoterapi yapıldı ve iyileşme olmadı. Doktorumun da ilgisizliğinden dolayı yeni bir doktora muayene olmak ve tedaviye devam etmek ya da kriyoterapi yerine koterizasyon mu yapılmalı konuşmak istiyorum.Gittiğim doktor çıkan siğillerin HPV kaynaklı olduğunu söyledi.

SGK ya da özel  sigorta ile anlaşma durumunuza göre muyane ve tedavi ücretleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?  Eşimle birlikte tedavi, eş tedavisi olmayı düşünüyoruz. HPV Muayene, kriyoterapi ve koterizasyon için seans başına ayrı ayrı yazabilirseniz memnun olurum. 

bizi bu konuda aydınlatır mısınız ve  nasıl bir tedavi yöntemi seçmemiz gerekir. teşekkür ederim.


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.