Homoseksüellerde ,Eşcinsellerde HPV Genital Siğil Ve Kondilom Tedavisi Nasıl Yapılır, HPV li Hastaya Yaklaşım Nasıl Olmalı.
 

Homoseksüellerde HPV, Eşcinsellerde Kondilom Makatta Siğil Tedavisi

Öncelikle merhaba Nevra hanım,internette HPV virüsü ile ilgili videonuzu izledim ve bu teşekkür mailini atmak istedim. Çok kısa bir şey söyleyeceğim vaktinizi almak istemem, 23  yaşındayım,homoseksüel im, istanbulda yaşıyorum, mühendislik fakültesinde okuyorum ve ara sıra hemoroid rahatsızlığı geçiriyordum makat bölgemde siğilleri farkettim fakat konudan habersiz bi şekilde doktora gittiğimde kondilom rahatsızlığına yakalandığımı çok patavatsız bi şekilde öğrendim, homseksüel olduğu için de utanmamı sağlayacak sözler söylendi, çok kötü hissettim. Psikolojimi alt üst edecek şeyler söyledi, zaten psikiatristimin verdiği ilaçları kullanıyorum.

Homoseksüel , eşcinsel ve hpv hastası olmak ne kadar çok zormuş…Tek başıma ismini vermek istemediğim bi hastanede dermatoloji bölümüne gittim daha sonra, muayene sonrası bana bu hastalığa sahip olduğumu söyledi, gerekli açıklamaları yapmadan direk hastalığımı,homoseksüel olduğum için anal ilişki yolu ile  cinsel yolla bulaştığını, ağzıma da geçmiş olabileceği ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi.

 Hastaneden çıktığımda aklımda onlarca soru işareti vardı, umutsuzluk, moral bozukluğu ve psikolojik çöküşe kapıldım bir anda, eve geldim ağlamaya başladım, hiç bir şey yapasım yoktu belki komik gelebilir ama resmen intihar eşiğindeydim. Ertesi gün tanıdığımız bi hemşire aracılığıyla bi doktora muayene oldum ve hemen ardından siğillerimi yaktı. 5  gündür evdeyim çünkü bağırsağıma sıçramış 1-2 tane onlarıda yaktı o yüzden tuvalet sorunları yaşıyorum, gerek ara sıra kanama olsun gerek ağrısı olsun ve psikolojim yüzünden gece saatlerine kadar uyuyamıyordum  ve kimseye bahsedemediğim bir durumdu.

İnternetten araştırmaya devam ederken sizin bir televizyon programında HPV hakkında  açıklamanız vardı ve benim için önemli olan psikolojik açıdan açıklamalarınızdı, iyi ki o videoyu izlemişim şuan fazlasıyla rahatlamış durumdayım ve bu tedavi sürecinde önemli olan etken morale şuan fazlasıyla sahibim. konuyu fazla uzatmak istemiyorum çünkü kelimelerim kifayetsiz kalıyor, size gerçekten çok ama çok teşekkürlerimi iletiyorum, umarım bu maili atarken saygısızlığım olmamıştır, haddim değil belki fakat insanların sizin gibi doktorlara gerçekten fazlasıyla ihtiyacı var. Eşcinsel birinin hpv ve anal kondilom tedavisi olması ne kadar zormuş ülkemizde . Saygılarımla..

 


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.