Genital Siğllerin Tedavi Seçenekleri.... HPV Kulübü
 

Genital Siğillerin Tedavi Seçenekleri Nelerdir.

Vajina içi siğil tedavisi en iyi yöntem lazer mi

Rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama bir sorum olacak yanıtlayabilirseniz sevinirim. 22 yaşında Ünivesitede Ankarada okuyan genç bir kızım. ‘ ay önce makat etrafında kaşıntı ve kokulu akıntı şikayeti ile tüm HPV hikaym başladı. Kimden aldığımı bilmiyorum. Bugüne kadar 5 tane erkek arkadaşım oldı fakat bir tanesi gecelik bir ilişkiydi ve ondan şüpheleniyorum. Tatil için gittiğim Bodrum da tanıştığım bir İngiliz di, ondan HPV kapmış olma ihtimalim çok yüksek.

6 hafta önce Ankrada bir devlet hastanesine  cildiye i uzmanı dr gittim bende hpv virüsü olduğunu söyledi lokal anestesi ile koter yaktı hem makat hemde vajina ağzında vardı, ve bitti dedi. Koter ile genital siğil yakma çok fakat çok ağrılıymış ve koter ile genital siğil tedavisi sonrası da çok sıkıntılı geçti.

Fakat internette okuyunca eksik bişeyler olduğunu fark ettim, çünkü cildiye doktoru olduğu için smear de yapmadı, vajinanın içinde de bakmadı ve sadece gördüğü kondilom siğillerini yaktı. Dün ben bir kadın doğum uzmanına gittim ve vajinamın içinde ve rahim ağzında da hpv ve genital siğil olduğunu söyledi ve genel anestezi ile lazer ile hpv tedavisi önerdi.  Bir yerde okudum bir de ve kriyoterapi yani hpv dondurma tedavisi yapılıyormuş fakat vajina içi siğillere olmuyormuş.  Vajina içi HPV verirmi kansere sebep olurmu? test yada tedaviyi en erken 6 yada 7 ay sonra yaptıra bilirim parasal açıdan biraz sıkıntıdayım toparlayıp tedavi yaptırmak istiyorum çok geç kalmış olurmuyum yada hemen mi yaptırmalıyım .

 Ayrıca sitenizden gördüğüm kadarıyla açıklamalarda hastalığın tedavisi olmadığını, kansere de yol açtığını yazmışsınız. Gerçekten çok kötü hissettim. Korkmaya başladım açıkcası sizin muayenehanenize lazer hpv tedavisi ve kolposkopi için  gelmek istiyorum ama evime çok uzak kalmakta ve zaten özel sigortam da bulunmamaktadır.  Buna rağmen arkadaşımla birlikte geleceğiz.Vajina siğili lazerle yakma işleminin ücretini öğrenebilir miyim ve çok tehlikeli bi hastalık mı , neler yapabilirim

 Genital siğillerin tedavi seçenekleri nedir, en iyi  genital siğil  tedavi seçeneği  nedir, hpv kesin kurtuluş yolu ve temizeyen, hpv nin  kökü kurutan bir ilaç var mı.


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.