Genital Siğiller Tekrarladı, Tedaviye Dirençli HPV
 

Ping pong topu hpv bulaştırma

Ben 19 yaşında ve İzmir de yaşayan  üniversite öğrencisiyim. Yaklaşık 1 senedir düzenli cinsel ilişkim var, tek eşliyim.
Son 15 gün önce  genital bölgemde şişlikler , genital bölgede sivilce fakat ser yapılar hissederek doktora gittim. Gittiğim doktor tarafında hpv hastalığı dendi ve genital siğil tespiti konuldu. Bunun üzerine telaşla partnerimle konuştum ve uzun süredir penisinde  sünnet derisi yanında küçük bir siğil olduğunu ve herhangi bir değişim bu siğilde  olmadığını söyledi.

Gittiğim doktorda tedavi seçeneği olarak kriyoterapi vardı sadece.Sonuç olarak ben genital siğil dondurma tedavisine başladım.Maalesef genital siğil dondurma tedavisi çok ağrılı ve pek de fayda görmedim, siğiller düşmedi, bir hafta ara ile dün tekrar genital siğillere dondurma kriyo tedavisi uygulandı.

İnternette okuduklarıma göre erken teşhis olduğu için başarılı bir tedavi sonucu kurtulma oranım yüksekmiş, fakat bende kriyoterapi pek işe yaramayacak gibi,muhtemelen doktor değiştireceğim.

 Fakat virüs taşıyan bir partnerimin olması her zaman  benim için risk faktörüymüş. Ping pong topu denen karşılıklı hpv bulaştırmak durumu sıklıkla oluyormuş eğer ikimiz de eş zamanlı genital siğil tedavisi olmaz isek .  Bu durum erkek arkadaşımla beni çok üzüyor, çünkü tedavi olmak istemiyor ve hpv hastalığını kabullenmiyor. O henüz bir tedaviye başlamadı, ben de artık ondan soğudum, beni riske atıyor. Bir çaresi olduğuna inanıyoruz ama ilişkimizin devamı için ne yapacağımı, nasıl tedavi olmasına onu ikna edeceğimi bilmiyorum. Bu konuda daha detaylı bilgi verirmisiniz, hafta sonu İzmir den size tedavi olmaya da geliyorum ayrıca. Şimdiden teşekkürler.

 

HPV Erkeklerde Mutlaka Genital Siğil Yapar Mı / Erkekte HPV Testi

 


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.