Genital Siğil Tedavisi Öncesi Yapılması Gerekenler Nedir?
 

Genital siğil tedavisi öncesi ne yapmak gerek

Kondilom tedavisi öncesi yapılması gerekenler ve tavsiyeler nelerdir?

Ben Giresun da yaşıyorum ve 26  yaşındayım. Yıllar önce genital bölgemde siğiller oluştu fakat ben ne yazık ki çıkan bu kabartıyı et beni- yağ bezesi gibi bişey sanıp önemsemedim ve yıllarca üzerimde taşıdım.

Bundan 4 ay önce bu kabartılar çoğalıp büyümeye başlayınca uzmanlığını yapan doktor bir tanıdığıma bunlardan bahsettim ve yaptığı muayene sonucu   genital siğilleri kesip dikti ve tekrar çıkarsa yakılması gerektiğini söyledi.

Bu operasyondan sonra eşimin makat bölgesinde de kaşıntılar başladı ve 3  hafta önce küçük cinsel siğiller oluştu. Biz 3  aylık evliyiz fakat 3 senedir beraberiz ve ara ara cinsel ilişkilerimiz oldu. Fakat bu siğiller 3hafta once onda da oluştu.

Biz de 4 gün once  Giresunda öezl bir klinikte jinekoloğa gidip durumu aktardık ve çocuk yapmak istediğimiz için gerekli muayeneleri de yaptırdık. Doktorumuz bize bu siğillerin HPV olduğunu,kondilom olarak da ismlendirdiklerini, smear testi sonuçları çıktıkdan sonra bunları yakıp aşı yapacağını söyledi. Daha sonra herhangi bir sıkıntı olmayacağını söyledi ancak eve gelip internette yaptığımız araştırmalar sonucunda hayatımız alt üst oldu.

Oluşturduğu riskler ve gerekli testler hakkında onlarca yazı okuyup sizin HPV hakkındaki videolarınızı da  izledik. Bu arada cerrahi yöntemle genital siğil tedavisi işe yaramadı ve siğiller kesildiği için çokdaha fazla ve büyük siyah renkte siğiller  etek bölgesi ve kasıkta tekrarladı. Doktor tanıdığım cilt altında gözle görülmeyen siğilleri göremediğini ve bunun için asit testi yapılması ve özel bir büyüteç olduğunu fakat onda bu donanım olmadığını ifade ederek size gelmemizi kendi tavsiye etti

Bende ve eşimde HPV testi ve tip bakılma yapılmadı. Genital Siğilleri yakıp hemen kurtulmak mantıklı mı yoksa yakmadan once  HPV virüs DNA testi yapıp tiplerini mi öğrenelim? Ne yapmamızı önerirsiniz? Size gelip muayene ve tedavi olmak istiyoruz. Giresun’dan geleceğimiz için hafta sonu 1-2günlük bir sure başlangıç için yeterli olur mu? Ne zaman size uygun olur randevu alıp uçak biletlerimizi almak istiyoruz.

Genital siğil tedavisi öncesi ne yapmak gerek, tüy temizliği yapmamız gerek mi ve nasıl yapmalıyız. Genital siğilleri kanatmamak gerektiğini okudum, çoğalıyorlarmış, biz o hatayı defalarca yaptık

Muayene  HPV açısından , asit testi ile cilt altı genital siğillerin tespiti , genital siğillerin yakılması, HPV DNA testi ve gerekliyse Gardasil aşı için bize fiyat verebilir misiniz lütfen.hpv tedavisi öncesi çok önemli bunun farkındayız.

 


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.