Genital Bölgede Sivilce HPV mi, HPV Yanlış Teşhis Tedavi
 

Genital Bölgede Sivilce, Et Beni Mi Genital Siğil Mi yoksa Molluskum kontagiosum mu? HPV..Yanlış teşhis ve yanlış tedavi..

Bundan 8 ay önce genital bölgede  küçük 5-6 tane sivilce tarzında ama sert kırmızı kabarcıklar çıkmaya başladı , ben kendiliğinden geçer diye 1 hafta boyunca bişey yapmadım fakat cinsel bölgeme ve kasıklarıma yayıldığını görünce doktora gittim ve göz muayenesi hemen molluskum kontagiosum olduğunu söyledi.

internetten de araştırdım kabarcıkların şekilleri hpv virüsü ile benzer olduğunu gördüm ve sonra telaşlandm tekrar  özel bir hastaneye gittim ve aynı şekilde hemen göz muayenesi ile  molluskum dedi  kriyoterapi cihazı ile dondurma tedavisini uyguladı ve 3 hafta sonra geçer gibi oldu ama şimdi tekrar yayıldı , başka bi doktora gittim, yanlış teşhis konmuş sana dedi ve genital kondilom tanısı koydu, ve 1 tanesini de patolojiye gönderdi, patoloji de “condyloma acumilatum” yani hpv genital siğili teşhisi koydu..

Evet.. sonuçta yanlış doktor, yanlış teşhis, yanlış tedavi ve zaman kaybı, para kaybı asıl ümit kaybı, siğillerin yayılması da işin cabası..Sil baştan tkrar tedaviye başlayacağım herhalde, dondurma tedavisi çok ağrılı, kondilom lazer tedavisi tercih edeceğim. Fakat asıl Bu kötü tip hpv virüsü olabilir mi ondan korkuyorum ve olabilirse nasıl önlemler alabilirm tedavi için. Son olarak kız  arkadaşım , ilk cinsel ilişkisini benimle olduğunu ve benden başka  kimseyle birlikte olmadığını söylüyor , aynı şekilde benimde sadece onla ilişkim var peki biz bu virüsü nerden kapmış olabiliriz , nasıl bulaştığını merak ediyoruz. Dış ortamdan hpv bulaşabilir mi, hangi tip hpv ler dış ortamdan bulaşır.Kusura bakmayın çok soru sordum ama çok endişeliyim yardımınızı bekliyorum sizi yorduysam kusura bakmayın şimdiden çok teşşekürler.

Genital siğiller nasıl görünürler, kadında erkekte büyüklük renk yerleşim yapısı

 

 

 


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.