Evlenmeyi planlıyorum HPV Pozitif .. HPV Kulübü
 

Gürcistanda yaşıyorum  Turkiye ye geldigim zamanda gelip gozukmek istiyorum.
30  yasindayim ve  makine muhendisim Evlenmeyi evlenmeyi planladigimiz kız arkadasim ile birlikte yaklasik 4 yildir birlikteyiz.

Arkadasim uc ay once pap smear testinde yüksek  risk HPV cikti, tip 18 , 31 ve tip 34 hpv dendi, daha sonra kolposkopi ile rahim ağzı biyopsi oldu. Buradaki doktor rahim ağzında  abnormal hucreler , CİN 2, bulundugunu bekleyip kendiliginden gecebilecegini soylemis. Arkadasim da bende buradaki jinekolog doktorlara fazla guvenmiyoruz, dilleri sebebi ile de net anlaşamıyoruz.

Buyuk ihtimal ile bu yüksek  risk  tip 18 HPV  ve tip 34 nin benden gectigini dusunuyoruz, fakat bende hic bir semptom olmadığı  gibi gozle gorulur bir seyde yok, genital kondilom ve sigil de yok.
 
Erkekler icin her zaman güvenli bir hpv testi olmadığını  duydum benim sorum su olacak, evliligi düşündüğümüz ve gelecek planlari yaptimiz su durumda ne yapacağımızı bilemiyoruz, seks yapmamız bu aşamada çok zararlımıdır ve biribirimize bulaştırımıyı.. Arkadaşımın iyileştiğini düşünecek olursak benim iyileştigimi  ve hp yi atıp atmadığı nasıl öğrenebilirim, microarray chip testi bana gerekli mi  ve bana kesin sonuç veriri mi.. aksi halde bu humanpapillom virus tekrar tekrar birbirimize geçermi? Ne yapmamız gerekiyor lütfen yardımcı olursaniz cok teşekkür ederim Tiflis den  selamlar.

 

HPV Pozitif / HPV 16 ve HPV 18 , 31, 33 56 HPV Virüsü Tedavisi (video)

 

 


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.