Cinsel Sürtünme İle HPV Bulaşır Mı .. HPV Kulübü
 

Cinsel sürtünme ile hpv bulaşır mı

Öncelikle hpv virüsü ile ilgili ayrıntılı bilgi veren yazılarınız için size çok teşekkür ediyorum.İnternet ortamında bu konuda cok da iyi bilgilendiren siteler yok.İsmim Serpil..

26  yaşındayım.Bekarım.Hiç gerçek anlamda  cinsel ilişkim olmadı.hayatımda cinsel anlamda yakınlaştığım Sadece 3 erkek oldu.Bu iki kişiden biriyle zaten bir kez yakınlaştım.O da sadece temas anlamında oldu.Ve bu erkeklerin üçü  de cinsellik anlamında alalade insanlarla birlikte olmayacak kadar hassas insanlardı.

bundan 5 ay önce kadar dış genital kaşıntı şikayetiyle jinekologa gıttım.Mantar olmasından korkuyordum.Gözlem yoluyla yaptığı incelem sonucu kızarıklık olduğunu söyledi.Dokunup buralar mı kaşınıyor dedı.Evet dedim.Sonra sanırım karar vermekte zorlandıgı için asistanına bunlar kondilom değil mi diye sordu.Bana sürtünme olup olmadıgını sordu.Evet dedim ve sende hpv virüsü var dedi.

Cok korktum,cok üzüldüm ne olduğunu anlattıgında.çok küçük oldugunu .su an için dondurma ya da yakmaya gerek olmadıgını .buyurse işlem yapılabileceğini söyledi.aşısını önerdi.travazor diye bir krem verdi.O kremi kullandıktan sonra kaşıntılarım gecti.ultrason ile rahmıme baktı rahmın temız dedi.kanser yok dedi.

Bu teşhisle aynı dönemde vucudumda kızarıklıklar belirdi ve yayıldı.Cildiyeye gittiğimde stres kaynaklı bir deri hastalığı oldugunu söyledi.Sanırım madalyon hastalıgı ıdı.Krem verdi ve kullandıktan sonra bu kızarıklıklar gectı.Acaba vajınamdakı kasıntı da stres kaynaklı bır hastalık olabılırmıydı.

tekrar ikinci bir doktora gıtme fırsatım olmadı.zaman bulamadım iş yogunlugundan.Şimdi tekrar gidicem ama aynı doktora gıtmek ıstemıyorum.Sizce doktor yanlış tanı koymus olabilir mi.Bu hastalığın bende kesin var olup olmadıgını gereken testlerle ögrenmek istiyorum.siz istanbulda oldugunuz ve benım gelme sansım olmayacagı için bana Antalya da  bu konuda yardımcı olabılecek uzman bır arkadasınızı,meslektasınızı önermeniz mümkün müdür.?

psikolojımı sağlam tutmaya calısıyorum.Çünkü bunu en yakınlarımla bile paylaşamıyorum.Bu hastalıgı tek basıma sizin yardımlarınızla yenmek ıstıyorum.

YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.SAYGILARIMLA....

 

HPV Bulaştıktan Ne Kadar Süre Sonra Belirti Verir (Video)

 

 


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.