CİN 1 LSİL Çıktı Eşim HPV Pozitif Kolposkopi Gerekli Mi .. HPV Kulübü
 

CİN 1-LSİL Kolposkopi gerek mi, HPV Pozitif Eşimde  Kanser Riski

 İnternet üzerinden hpv hakkındaki yazılarınızı okudum, hpv videoları nızı izledim ve aynı sorunu yaşadığım için size bir konuda danışmak istedim.

25 yaşında 8  aylık evli bir bayanım. Balıkesir de yaşıyorum. Eşimin penis ve  kasık bölgesindeki küçük kabarıklıklar fark edildikten sonra dr tarafından eşime  genital siğilleri yakma tedavisi yapıldı.Ve bende hpv için muayene oldum ancak gözle görülen bir siğil olmadığından bana smear testi yapıldı. Test sonucu malesef pozitif çıktı ve neticesi Low grade SIL ( CİN1-LSIL) idi.

Bu durum üzerine aşı tedavisine başladım, Gardasil aşısı oldum. 2 ay aradan sonra 2.aşım ve yeni bir smear testi daha yapıldı. Test sonucunda değişiklik olmamıştı. Yine Low grade SIL ( CİN 1- LSIL) sonucuyla karşılaştım. Endişelerimde daha da arttı  bu durumda ve  Bursa da Üniversite hastanesine  gönderildim ve Dr. tarafından kolposkopi yapılması önerildi.

Bu noktada sormak istediklerim şunlar;

1.      2 ay içinde yapılan 2 smear testinde aynı sonucu almak kolposkopi için gerekli bir neden midir?

2.      1.Gardasil aşısı bu virüsün gerilemesinde etkilimidir?

3.      Ayrıca 3.aşıyı olduktan sonra gebeliği düşündüğüm için bu noktada nelere dikkat etmeliyim ? Aşılarım tamamlandıktan sonra gebelik için geçmesi gereken belli bir süre var mıdır? Gebeliği etkileyen faktörler nelerdir.

Sorularımı yanıtsız bırakmazsanız çok sevinirim ve endişelerim bir nebze olsun azalır diye düşünüyorum.Yardımınız için şimdiden teşekkürler,Ve tanışmak dileğiyle...

 

HPV kanser Riski Mi Demek, Displazi, Ascus, CİN1,CİN2,CİN3,HSİl,LSİL,Koilositoz

 

 

 


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.