ASCUS Sebebi HPV Virüsü Mü.. HPV Kulübü
 

ASCUS Patoloji Ve Smear Sonucu / ASCUS sebebi HPV Virüsü Mü?

30 yaşında ev hanımıyım, vajina bölgemde 5aydır yanma sızı akıntı vardı ve iç tarafta bir yara oluştu bu kaşındıkça büyüdü doktora gittim benden tahlil ve pap smear aldı ve vajina bölgende siğil oluşmuş dedi tedaviye başladık krem 2 tane ilaç ve fitil verdi 3 kerede pansumana gittim idrar tahlilimde siğilden dolayı iltihap oluşmuş dedi tedavi görmeye başladım dünde smear kanser taraması yaptığı test çıktı ama doktorum yoktu başka bir doktora baktırdım oda yayılma var dedi tekrar yapmalıyız dedi beni aydınlatmadı size göndersem beni aydınlatabilirmisiniz?
Makroskopik bulgular:

 CVS hazır gelen 1 adet yayma preparat

 Mikroskopik Bulgular

Transformasyon zonu komponenti: İzlenmiştir

 İnflamatuar hücreler: Polimorfonükleer lokositler

 Flora: Laktobasiller

 Reaktif hücresel değişikliler: Var

Viral Enfeksiyon Bulguları: Yok

 Atipik epitel hücreleri: Var

Diğer Bulgular:-

 TANI:

Servikovajnal smear:

Değerlendirme için yeterli,Transizyonel zon komponenti mevcut

 Epiteryal hücre anormallikleri

Skuamöz hücrelerde

 Önemi belirsiz atipik skuamöz hücreler (ASC US)

şimdi tekrar  vajinal fitil kullanmaya başladım bu fitil bittikten sonra tekrar smear testi alacaklar ama benim kafam rahat değil doğru bir tedavimi uyguluyoruz bilemiyorum internette  okuyorum vajinadaki genital siğillerin tedavisi için yakma dondurma tedavisi var yazıyor birde benimkinin kanser olma olasılığı var mı ben hangi hpv virüsünü taşımaktayım nasıl bir tedavi uygulamam gerekiyor nelere dikkat etmem gerekiyor bilgilendirebilir misiniz?ASCUS csebebi HPV mi acaba..  teşekkür ederim iyi günler

 

ASCUS Nedir, Kanser mi anlamına gelir (Video)

 

 


  HPV  / Genital Siğil Tedavisi için BİZE ULAŞIN
 

HPV Kulübü,  Diğer HPV Hikayeleri Anasayfa

UYARI !!!

HPV kulübünde deneyimlerinizi ve hikayenizi mi paylaşmak istiyorsunuz?? hpvdoktoru@gmail.com  adresine  mail atabilirsiniz. Sayfamızda paylaşılmasını istediğiniz deneyimlerinizi, HPV hikayenizi gerçek  kimlik bilgileriniz olmadan ve belirteçler kullanmadan payşabilirsiniz. Mail adresiniz sanal ortamda paylaşılmayacak ve aynı şekilde sanal ortamda cevap verilmeyecektir.